Dieta Podstawowa

Dieta podstawowa to świetny wybór dla wszystkich osób zdrowych, które chcą rozpocząć drogę ku lepszemu żywieniu i zdrowiu. Jeśli chcesz jeść smacznie, różnorodnie i zdrowo to ten jadłospis jest dla Ciebie! Gotowa dieta podstawowa pomoże Ci zgubić zbędne kilogramy oraz pokaże, jak powinno wyglądać prawidłowe żywienie. Wypróbuj i zobacz, jak wygląda Twoje nowe żywienie!

Dieta podstawowa z gotowymi jadłospisami – dlaczego warto?

Jadłospisy przygotowane w ten sposób są świetną alternatywa dla współprac indywidualnych. Nie chcesz wiązać się z dietetykiem, a może chcesz spróbować czy przepisy ode mnie spełnią Twoje oczekiwania? To doskonały sposób na zweryfikowanie i rozwianie wszystkich wątpliwości. Otrzymujesz w pełni odżywcze menu na cały tydzień, które co prawda nie uwzględnia Twoich preferencji, ale jest odpowiednio zbilansowane względem kaloryczności i zawartości składników odżywczych. Już nie musisz się martwić o to, jak jeść – możesz spróbować smacznych przepisów i zdrowiej jeść.
Po zakupie takiego jadłospisu otrzymujesz plik w PDF, który zawiera wybraną przez Ciebie dietę. Znajdziesz tam rozpisane posiłki, sposób ich przygotowania oraz ilości produktów, które będą konieczne do jej wykonania. Za duży plus można uznać bardzo czytelną listę zakupów, która ułatwi poszukiwania w sklepie i oszczędzi pracy z kalkulatorem przy wyliczeniach, ile papryki w ciągu tygodnia znajdzie się w przepisach. Oszczędność Twojego czasu to wielki plus! Ponadto przy przepisach często znajdują się alternatywy dla niektórych składników, co jest pomocne, gdy na przykład jakiś składnik Ci nie odpowiada.
Co jest jeszcze plusem takich diet? Przede wszystkim to, że układane są przez dietetyka. Nie znajdziesz tu diet drakońskich lub wykluczających wszystkie modne składniki. Układam je z myślą o zdrowych osobach i ich budżecie. Dużym plusem jest także brak udziwnionych składników, które mogą być ciężko dostępne w okolicznych sklepach. Praktycznie wszystkie składniki kupisz w większym dyskoncie. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości – możesz do mnie napisać. Pomogę z wyborem odpowiedniego jadłospisu dla Ciebie!

Podstawowe jadłospisy – czy są dla mnie?

Znasz już zalety diety podstawowej. Czas sprawdzić, czy są skierowane do Ciebie!
Tak naprawdę te jadłospisy są skierowane do wszystkich osób zdrowych, które nie wymagają specjalistycznego podejścia dietetycznego. Jeśli nie chorujesz na choroby dietozależne, a Twoim celem jest poprawa odżywiania i utrata kilogramów – to mam dobrą wiadomość! Te diety będą dla Ciebie doskonałe.
Nie musisz posiadać żadnych specjalistycznych sprzętów kuchennych. Jadłospisy podstawowe nie wymagają obecności np. Thermomix. Wystarczą garnki, patelnie, kuchenka , piekarnik i jakiś blender, którym będziemy mogli zmiksować zupę lub przygotować smaczny i odżywczy koktajl. Myślę, że taki sprzęt znajduje się w większości domów, a to sprawia, że te jadłospisy są bardzo uniwersalne.
A co jeśli zmagam się z jakimiś chorobami, a chciałbym sprawdzić dietę? Tu napiszę – to zależy. Jeśli nie cierpisz np. na celiakię, choroby zapalne jelit, cukrzycę, w której musisz mieć określoną dawkę węglowodanów w posiłku, choroby wymagające konkretnych eliminacji – taki jadłospis nie zrobi Ci krzywdy. Aczkolwiek uważam, że w takich przypadkach, jak i w każdej dolegliwości konieczna jest spersonalizowana dieta, która uwzględni wszystkie koniecznie aspekty żywieniowe. Wszelkie zapytania odnośnie stosowania jadłospisów gotowych w jednostkach chorobowych możesz kierować na adres e-mailowy, który znajdziesz w zakładce Kontakt. Pomogę Ci dobrać odpowiednią !

Co dostaniesz w pakiecie?

Dieta wykupiona, ale pytanie, co znajdziesz w środku. Już spieszę z wyjaśnieniem. Otrzymasz tygodniowe menu z rozpisanymi posiłkami – ilość posiłków i rozkład makroskładników znajdziesz w opisie każdej diety. Przy każdym posiłku znajduje się przepis, jak krok po kroku wykonać daną potrawę. Wielkim plusem jest lista zakupów pogrupowana na różne grupy produktów spożywcze, co ułatwia szukanie produktów na sklepowych półkach. Dieta zawiera ogólnodostępne składniki i składa się z wypróbowanych przepisów, co gwarantuje smak!
Pamiętaj, że dieta ma być przyjemnością! Ugryźmy ją razem!